Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Samorządowe PKS-y?

Ministerstwo skarbu państwa zamierza nieodpłatnie przekazywać samorządom różnego szczebla niesprywatyzowane do tej pory PKS-y. Dotyczy to także łomżyńskiego PKS-u. Jak mówi Jolanta Gadek rzecznik prasowy wojewody podlaskiego, w tym przypadku o bezpłatne przejęcie firmy będą mogły starać się albo samorząd województwa podlaskiego, albo samorząd miasta Łomży.

Przekazywać za darmo PKS-y samorządom chce minister skarbu Aleksander Grad. Na razie wojewoda podlaski jeszcze oficjalnie nie powiadomi samorządów o takiej możliwości, ale jeśli któryś z zainteresowanych samorządów wystąpiłby do wojewody z taką propozycją na pewno byłaby ona życzliwie rozpatrzona.
- Samorządy są najlepiej zorientowane w otaczającej je sytuacji i dlatego pomysł przekazywania im PKS-ów według ministerstwa skarbu i nas jest dobry – ocenia Jolanta Gadek.  
Warunkami koniecznymi do przekazania PKS-ów samorządom są komercjalizacja - czyli przekształcenie jednoosobową spółkę Skarbu Państwa dziś jeszcze państwowych przedsiębiorstw, a po drugie wniosek z zainteresowanego samorządu. Oczywiście samorządy przejmowałyby wówczas firmę z całym dytkiem i obciążeniami.
Ministerstwo zapowiada, że jeśli samorządy na darmowe przejęcie PKS-ów się nie zdecydują zostaną one jak najszybciej sprywatyzowane.

Dodajmy, że w przypadku łomżyńskiego PPKS-u proces komercjalizacji rozpoczął się w czerwcu ubiegłego roku i w tym roku ma zostać zakończony.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę