Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Pieniądze dla młodych rolników

Blisko 900 młodych gospodarzy z województwa podlaskiego ma szansę na 50 tysięcy złotych dotacji. W najbliższy poniedziałek rusza program „Ułatwienie startu młodym rolnikom” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wnioski będzie można składać do Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w biurach powiatowych ARiMR lub wysłać pocztą albo przesyłką kurierską.

Jak informuje ARiMR wnioski złożone tego samego dnia, będą rozpatrywane w kolejności daty rozpoczęcia działalności rolniczej.
O dotację może starać się rolnik, który nie ukończył 40 roku życia w dniu składania wniosku, po raz pierwszy rozpoczyna samodzielne prowadzenie gospodarstwa rolnego, posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe, po przejęciu gospodarstwa rolnego i przez okres co najmniej 1 roku od wypłaty pomocy będzie ubezpieczony w KRUS, będzie prowadził gospodarstwo rolne przez okres co najmniej 5 lat od dnia wypłaty pomocy; i przedłoży plan rozwoju gospodarstwa rolnego (biznes plan) i w ciągu 5 lat zrealizuje jego założenia, w szczególności zrealizuje inwestycje o wartości odpowiadającej co najmniej 50 % kwoty otrzymanej pomocy.

W wojeództwie podlaskim z poprzedniej szansy na dotacje dla młodych rolników skorzystało ponad tysiąc sto osób. Teraz pieniędzy będzie mniej. Szansę na dotację ma około 890 rolników
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę