Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Czarny protest w „Drzewnej”

Większość uczniów Zespołu Szkół Drzewnych dziś do szkoły przyszła ubrana na czarno. Kilka minut po godzinie 11.00 na budynku szkoły wywieszono wielki transparent z napisem „Akcja protestacyjna w obronie szkoły”. W ten sposób społeczność szkoły sprzeciwia się planom ratusza przeniesienia ich w inne miejsce. Jak twierdza uczniowie szkoły akcję protestacyjną rozpoczęto po „nieudanych próbach pertraktacji z przedstawicielami Urzędu Miasta”.

Chcemy, aby wreszcie ktoś wysłuchał także naszych racji! - napisano na specjalnych plakatach informujących o rozpoczętej akcji protestacyjnej. Oto czego domaga sie społeczność szkoły:
 • Sprzeciwiamy się działaniom prowadzącym do pogorszenia warunków nauki i pracy.
 • Sprzeciwiamy  się propozycjom rozrzucenia szkoły  do trzech  innych placówek, co skutkować będzie likwidacją Zespołu Szkól Drzewnych.
 • Żądamy zapewnienia nam warunków nauki godnych człowieka.
 • Chcemy tak jak inne szkoły mieć odpowiednią ba/.ę sportową.
 • Chcemy być dotowani jak inne szkoły w Łomży i w Polsce.
 • Od Władz Miasta oczekujemy wysłuchania nas i rozwiązania naszych problemów.
 • Domagamy   się  rozsądnych  decyzji  i  takich  rozwiązań,  które będą przemyślane i sprawiedliwe, będą skutkować rozwojem szkoły, a co za tym idzie, rozwojem naszego miasta i Ziemi Łomżyńskiej.
Apel kończy się stwierdzeniem: wierzymy, że żyjemy w państwie demokratycznym, a wybrane przez nas Władze Miasta reprezentują także nasze interesy.

Przypomnijmy w środe radni Łomży mają zdecydować o przyszłości tej szkoły. Prezydent chce w budynku przy Alei Legionów, z którego miałaby się wyprowadzić Drzewna, ulokować Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Miasto Łomża i wojewoda podlaski już w połowie ubiegłego roku  doszli do porozumienia na jakiej zasadzie odbędzie się przekazanie nieruchomości. Za budynek „Drzewnej” nalezący do miasta, Łomża dostałaby 30 hektraów ziemi, która należy do Skarbu Państwa.

Na stronie internetowej Drzewnej znajduje się galeria obrazująca stan warsztatów, miejsca, do którego szkoła ma zostać przeniesiona: zsd9lomza1.republika.pl/zsd_foto/akcja


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę