Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Strajk w łomżyńskim szpitalu był legalny

Główne zdjęcie
lekarz Andrzej Antosiuk zwija transparent z napisem "Musimy głodować żeby dyrekcja rozmawiała",

Lekarze ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży nie popełnili przestępstwa - uznała łomżyńska Prokuratura Rejonowa. Dyrektor szpitala złożył doniesienie, w którym zarzucał lekarzom, że ich styczniowy strajk był nielegalny - powiedział Polskiemu Radiu Białystok prokurator Tomasz Wilk. Prokuratorzy uznali jednak, że nie był to strajk zorganizowany wbrew przepisom ustawy o sporach zbiorowych. Dyrektor twierdził, że lekarze nie dopełnili wszystkich formalności, lekarze, że po prostu odwiesili wcześniejszy protest. Prokuratorzy przyznali im rację i uznali styczniowy strajk za kontynuację ubiegłorocznych protestów, które były zorganizowane zgodnie z wymogami ustawy.

 To nie jedyna sprawa związana ze strajkiem lekarzy w łomżyńskim szpitalu, którą zajmowała się prokuratura. Wcześniej popełnienie przestępstwa zarzucili dyrektorowi lekarze. Według nich wprowadzenie zmianowego systemu pracy w styczniu tego roku zagrażało zdrowiu i życiu pacjentów - prokuratura stwierdziła, że decyzja dyrektora nie była niebezpieczna dla pacjentów i nie wszczęła postępowania.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę