Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Pomogą ofiarom, nawet anonimowym

Dziś rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Do przyszłego piątku we wszystkich prokuratura i sądach regionu będą udzielane porady prawne osobom, które padły ofiarą przestępstwa. Zgłaszająca się osoba może pozostać anonimowa. Akcja nie jest skierowana do osób, które liczą na rozwiązanie problemów natury cywilnej, czyli np. ze spadkiem, rozwodem czy podziałem majątku.

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw, to akcja edukacyjna wymyślona przed kilku laty w ministerstwie sprawiedliwości. W tym roku hasłem przewodnim akcji jest: „Prawo karne, psychologiczne i społeczne aspekty przemocy emocjonalnej. Jak zapobiegać przemocy i ofiarom przestępstw?”. Akcja ma odpowiedzią na rosnącą liczbę niezgłaszanych przypadków przestępstw – w tym cięgle w większości niezbadanej „przemocy domowej”. Dzięki niej poszkodowani mają okazję przełamać strach i dowiedzieć się o przysługujących im prawach - jak się mają bronić, jaka kara grozi oprawcy, jak wygląda załatwianie formalności w sądzie i w prokuraturze.

Z porady w ramach akcji można skorzystać:
  • w Sądach Rejonowych w Łomży (ul. Polowa 1, godz. 9-14), Grajewie (godz. 9-14), w Wysokiem Mazowieckiem (godz. 9-15) i w Zambrowie (godz. 10-12), 
  • w Prokuraturach Rejonowych w Łomży, Kolnie, Grajewie, Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem  w godzinach pracy placówek.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę