Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@

To miała być szansa dla miasta

Główne zdjęcie
Grzegorz Mackiewicz prezes SSSE

- Wystosuję do prezydenta Łomży oficjalne pismo, aby jasno określił, czy chce aby w Łomży powstawał podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej czy też nie – mówi Grzegorz Mackiewicz prezes zarządu SSSE. Mackiewicz dodaje, że już blisko miesiąc czeka na uwagi łomżyńskiego ratusza do projektu porozumienia określającego wzajemne relacje pomiędzy SSSE, a władzami miasta odnośnie tworzenia w Łomży podstrefy. Na początku lutego minął rok od ogłoszenia, że niebawem w Łomży powstanie podstrefa ekonomiczna.

Ponad rok temu – 7 lutego 2007 roku - pisaliśmy: Być może już niedługo w Łomży będzie podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – twierdzi wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński. Ponoć mamy już niemal wszystko co ku temu jest potrzebne... Jest duży inwestor, których chce w Łomży zainwestować, jest determinacja władz i jest przychylność rządu.(...) (zobacz: To jest szansa dla miasta)
Dziś także są inwestorzy, jest przychylność nowego rządu, ale brakuje – przynajmniej tak twierdzi prezes SSSE - determinacji władz Łomży. Grzegorz Mackiewicz mówi, że pod koniec stycznia przekazał prezydentowi miasta projekt porozumienia w sprawie utworzenia w Łomży podstrefy SSSE, ale dotychczas nie otrzymał żadnej odpowiedzi.
- Ja nawet nie mam tej nowej uchwały Rady Miasta zmieniającej działki, na których miałaby powstać podstrefa – mówi Mackiewicz.  
Porozumienie to dokument potwierdzający formalnie wolę, chęć i określający zaangażowanie obu stron w tworzenie podstrefy. Przed kilkoma tygodniami taki dokument prezes strefy podpisał z prezydentem Białegostoku. W przypadku Łomży, choć rozmowy o podstrefie zaczęły się tu całe miesiące wcześniej, tego porozumienia w dalszym ciągu nie ma.
Projekt porozumienia został przekazany do ratusza w Łomży 29 stycznia.  
- Rozumiem, że Kodeks Postępowania Administracyjnego daje miesiąc na odpowiedź, ale chyba nie o to chodzi – mówi Mackiewicz.
Prezes zarządu SSSE podkreśla, że nie chce krytykować działań władz Łomży. Przyznaje, że po drodze w ciągu minionego roku trafiło się kilak przyczyn, które mogły spowolnić działania – choćby wybory – ale już ich nie ma.
- Chcę wiedzieć czy dojdzie do podpisania porozumienia czy nie. Jeśli nie, to przepraszam za kłopot, który jak się okazuje z perspektywy czasu sprawiłem i wychodzę – mówi Grzegorz Mackiewicz. 
210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę