Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rotawirusy atakują

Mniej dzieci w żłobkach, szkołach i przedszkolach, ale więcej w przychodniach lekarskich i szpitalach. Takie są skutki tegorocznej zimy. Ciepła i wilgotna pogoda sprzyja zakażeniom spowodowanym wirusami. Nie są to jednak choroby podobne do tradycyjnej grypy z kaszlem, katarem i gorączką, lecz z gwałtownymi dolegliwościami żołądkowymi. Na ostrym dyżurze białostockiego szpitala zakaźnego z objawami wirusowych zachorowań przyjmowanych jest około 10 dzieci. Trzy czwarte z nich mają objawy tzw. grypy żołądkowej. Najczęściej wywołują ją rotawirusy.

Przenoszą się one drogą kropelkową czyli mogą być wszędzie a zwłaszcza tam, gdzie przebywa więcej osób. Lekarze przypominają o dokładnym myciu rąk i utrzymywaniu w szczególnej czystości pomieszczeń, w których są dzieci. Są dostępne również szczepionki przeciwko rotawirusom. Podlaski Sanepid zgłoszenia zachorowań spowodowanych wszelkimi wirusami kwalifikuje jako przypadki grypy. W styczniu tego roku w całym województwie było ich blisko 400, kiedy przed rokiem tylko nieco ponad 30. Odwrotne są natomiast proporcje w lutym. W tym roku nieco ponad 80, w ubiegłym około 450-ciu. Według Sanepidu okres zachorowań spowodowanych wirusami może potrwać nawet do końca kwietnia.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę