Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

ŁKS ostatnie starcie?

Dzisiejszy wieczór będzie bardzo trudny dla ŁKS-u Łomża. To właśnie dziś odbędzie się Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenie Członków i Sympatyków Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Już dawno od efekt takiego spotkanie nie zależało aż tak wiele... Jeżeli nie dojdzie do wyboru pełnoprawnych władz klubu, jego ponad 80-letnia historia może zostać przerwana na zawsze.

Walne Zgromadzenie Członków i Sympatyków Łomżyńskiego Klubu Sportowego zwołał Jan Gąsiorek wyznaczony przez sąd kurator ŁKS-u. Zarządza on klubem od połowy stycznia, o tym jak poprzedni zarząd klubu w całości poddał się do dymisji, gdy miasto odrzuciło proponowane przez klub tzw. „Partnerstwo na rzecz ŁKS-u Browar Łomża”. Zakładało ono, że finansowanie klubu i jego drugoligowej drużyny oparte będzie na trzech filarach: Browarze Łomża jako sponsorze głównym, samorządzie miasta Łomży i jako trzecim ŁKS-ie czyli pozostałych sponsorach, członkach i sympatykach klubu. W ocenie działaczy klubu „Partnerstwo” było jedyną szansą na ratunek borykającego się z kłopotami finansowymi klubu.
Na początku stycznia cały zarząd ŁKS-u poddał się do dymisji, a dwa tygodnie później władze w klubie przejął Jan Gąsiorek – kurator o którego powołanie wystąpił prezydent miasta. Zapowiedzi  kuratora były bardzo ambitne, ale szybko okazało się, że nie wszystkie realne... Kurator zatrudnił jako trenera Witolda Mroziewskiego – którego zatrudnić chciał także zarząd klubu zanim poddał się do dymisji, i ten o niespełna miesiącu pracy skompletował drużynę, gotową do gry w wiosennej rundzie drugoligowych rozgrywek piłkarskich, które zaczynają się już za nieco ponad dwa tygodnie.
Kuratorowi udało się też podliczyć długi klubu. Na koniec roku wynosiły one około 750 tys zł.
Znacznie gorzej poszło mu za to poszukiwaniem pieniędzy. Co prawda uzgodniono z Browarem Łomża zasady sponsoringu i wysokość kontraktu, a kurator mówił także, że ma kilku innych znaczących sponsorów, przy czym ich nazw nigdy nie wyjawił, niestety okazało się, że nie może on podpisywać w imieniu klubu długoterminowych umów sponsorskich. Może to zrobić tylko pełnoprawny zarząd klubu.

Tymczasem o ile na początku roku ŁKS był na ustach niemal wszystkich... teraz zdaje się, że zapadła złowroga cisza. O klubie, jego problemach i przyszłości głośno się nic nie mówi. Nawet nie ma typów kto mógłby wejść do nowego zarządu.

Z ustawy „Prawa o stowarzyszeniach”
Art. 31.
Na wniosek organu nadzorującego sąd wydaje postanowienie o rozwiązaniu stowarzyszenia, w razie gdy:
1) liczba członków stowarzyszenia zmniejszyła się poniżej liczby członków wymaganych do jego założenia,
2) stowarzyszenie nie posiada przewidzianych w ustawie władz i nie ma warunków do ich wyłonienia w okresie nie dłuższym niż rok.


Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenie Członków i Sympatyków Łomżyńskiego Klubu Sportowego, odbędzie się w dniu 20 lutego 2008 r. w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, ul. Poznańska 141 o godzinie 17:00.

Porządek obrad:
1.    Otwarcie Walnego Zgromadzenia.
2.    Wybór Przewodniczącego i Prezydium Obrad oraz Protokolanta.
3.   Wybór Komisji Wniosków i Uchwał.
4.   Wybór Komisji Skrutacyjnej.
5.    Przyjęcie porządku Obrad.
6.    Informacja Przewodniczącego o prawomocności Nadzwyczajnego  Walnego Zgromadzenia.
7.    Sprawozdanie Kuratora ŁKS-u za rok 2007.
8.    Dyskusja.
9.    Wybór Zarządu i Komisji Rewizyjnej Łomżyńskiego Klubu Sportowego.
10.     c.d. dyskusji.
11.  Sprawozdanie Komisji Wniosków i Uchwał.
12.  Zakończenie Obrad.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę