Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Podwyżki w przedszkolach będą niższe

Maksymalnie o 40%, a nie jak pierwotnie planowano nawet o 150% będą mogły wzrosnąć ceny posiłków w łomżyńskich przedszkolach. Będą o ile zgodzą się na to radni miasta. Na poprzedniej sesji prezydent miasta tuż przed głosowaniem wycofał projekt uchwały zakładający wzrost dziennej stawki żywieniowej aż do kwoty 7,89 zł. Teraz ratusz zreflektował się. Nowa propozycja to nie więcej niż 4,50 zł.


Zgodnie z pierwotnym projektem zmiany chwały „w sprawie opłat za świadczenia w prowadzonych przez Miasto Łomża przedszkolach” kwotę 3,20 zł prezydent proponował zastąpić wyrażeniem „nie większej niż 7,89 zł”. Oznaczało to, że łomżanie posyłający swoje pociechy do przedszkoli, którzy dotychczas na ich wyżywienie płacili ok. 64 zł miesięcznie, już w marcu mogli dostać rachunki nawet o 100 zł wyższe. Propozycja ratusza zszokowała większość rodziców przedszkolaków, którzy dali temu wyraz m.in. na forum. (Podwyżki w przedszkolach )
Podczas sesji prezydent nieoczekiwanie, tuż przed rozpoczęciem dyskusji nad tym projektem poprosił radnych o zdjęcie go z porządku obrad. Radni na tę propozycję przystali. Teraz temat podwyżek stawki żywieniowej powraca, ale w łagodniejszej wersji. Dzienna stawka maksymalna za wyżywienie przedszkolaka na wynieść 4,50 zł.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę