Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Żyjemy na 38%

Województwo podlaskie tradycyjnie znalazło się w grupie najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej. Eurostat opublikował najnowsze dane (za rok 2005) dotyczące średniego PKB per capita w 271 europejskich regionach ( NUTS2). U nas na głowę mieszkańca przypada 38% średniego unijnego PKB, a w najbogatszych regionach jest to nawet ponad 300%.

W grupie 15 najuboższych regionów UE znajdują się aż 4 województwa z Polski. Poza podlaskim  na listę załapały się także lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Najbogatszym polskim województwem jest mazowieckie osiągające 81,4 % średniej unijnej. Pozostałe łapią się w  grupie regionów z dochodem poniżej 75% PKB na głowę.

Główne centra zamożności się nie zmieniają się. Czołówkę najbogatszych europejskich regionów tworzą tak jak poprzednio Londyn, Luksemburg i Bruksela. W Londynie wskaźnik ten wyniósł 303%.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę