Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Zabytkowy „Metropol” rozpada się

Choć formalnie zabytkowy budynek dawnego hotelu Metropol przy ulicy Giełczyńskiej jest remontowany, faktycznie jego stan z roku na rok staj się coraz gorszy. W sobotę w południe po raz kolejny strażacy musieli usuwać obluzowane część dachu budynku, które zagrażały przechodniom. Z budynku w coraz większych ilościach odpadają także cegły. Ich gruba warstwa leży na specjalnym ochronnym dachu ustawionym nad chodnikiem przed kamienicą.


Charakterystyczny budynek z czerwonej cegły przy ul. Giełczyńskiej 11 ma ponad stuletnią historię. Mieścił się tu m.in. bardzo znany na początku zeszłego wieku hotel „Metropol”, a po wojnie - m.in. szkoła podstawowa i prywatne sklepy. Od wielu już lat budynek popada w ruinę. Po każdej większej wichurze strażacy muszą usuwać obluzowane elementy ozdobnych gzymsów, lub dachu budynku... W sobotę po raz kolejny musieli interweniować, choć wichury nie było...
210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę