Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Nasza” Polska Wschodnia

Tylko jedno przedsięwzięcie z Łomży, dwa z Zambrowa, jedno z Kolna i w rezerwie budowa drogi od Nowogrodu w kierunku Myszyńca załapały się na indykatywną lista projektów indywidualnych w ramach Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. W realizacje programu łącznie zaangażowanych zostanie 2675,05 mln euro, przy czym wartość naszych projektów to niespełna 43 mln euro, a niemal połowę tej kwoty wart jest projekt rezerwowy.

Łącznie indykatywna lista projektów indywidualnych obejmuje aż 117 projektów.  Z naszej „piątki” najcenniejszy jest projekt przebudowy drogi wojewódzkiej Nr 645 na odcinku granica województwa podlaskiego – Nowogród wraz z mostem przez rzekę Pisę w miejscowości Morgowniki. Jego realizacja w do 2011 roku miałaby pochłonąć niemal 19 mln euro, przy czym ten projekt znalazł się na licie rezerwowej i będzie realizowany jeżeli któryś z projektów przed nim, z tej listy spadnie.

„Gwarancje” otrzymania pieniędzy ma za to projekt zgłoszony przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Z programy Polski Wschodniej uczelnia na rozwój infrastruktury wraz z halą laboratoryjną do nowoczesnego przetwórstwa rolno-spożywczego otrzymać ma niemal 10 mln euro, przy czym wartość tego projektu w całości oszacowano na 11,74 mln euro.

Pieniądze na realizację dwóch projektów ma otrzymać Zambrów. Urząd Miasto pozyskał 1,75 mln euro na kompleksowe przygotowanie terenu pod inwestycje związane z uruchomieniem działalności produkcyjnej w Zambrowie (wartość całego projektu to 3,67 mln euro). Kolejny projekt w tym mieście w ramach Polski Wschód ma realizować Zarząd Nieruchomości w Zambrowie Sp. z o.o.. Na dalszą rozbudowę Zambrowskiego Parku Przemysłowego zagwarantowano 3,63 mln euro (całość warta jest 5,16 mln euro)

Na liście projektów, na które zagwarantowano już pieniądze jest także Kolno. Burmistrz miasta wystąpił o dofinansowanie przygotowania terenów pod inwestycje z zakresu produkcji i nowoczesnych usług w Kolnie. Przedsięwzięcie wyceniono łącznie na 3,16 mln euro, a dotacja w ramach Polski Wschodniej ma wynieść 2,68 mln euro.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę