Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Setki tysięcy w ulgach dla biznesmenów

Ponad 890 tysięcy złotych wyniosły ulgi i zwolnienia jakie w ubiegłym roku zastosował wobec grupy łomżyńskich przedsiębiorców prezydent miasta. Okazuje się, że ponad 2/3 tej kwoty to zwolnienie jakie otrzymała jedna firma. Prezydent Jerzy Brzeziński zwolnił firmę Gemark z obowiązku zapłacenia podatku od nieruchomości w wysokości 627 tys. 738 zł.

Jak podaje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza firma Gemark SP. zo.o. otrzymała zwolnienie  na podstawie § 1 ust. 1 pkt. 2 uchwały Rady Miejskiej Łomży Nr 365/LVII/05 z dnia 25 listopada 2005 roku w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości. Punkt ten mówi, że zwalnia się od podatku nowo nabyte grunty, budynki i budowle przeznaczone na potrzeby prowadzenia działalności produkcyjnej lub usługowej.
Łącznie na podstawie tej uchwały Rady Miasta w ubiegłym roku zastosowano zwolnienia wobec ośmiu przedsiębiorców. Łączna kwota zwolnienia (wraz z tym zastosowanym wobec firmy Gemark) wyniosła ok. 770 tys zł.:
1. Dąbrowski Edward – (utworzenie 5 nowych miejsc pracy) - 45649 zł
2. Mucharski Dariusz – (nowo nabyte grunty...) - 7224 zł
3. Wierzbowski Jerzy Tadeusz – (utworzenie 20 nowych miejsc pracy) - 23226 zł
4. Jankowski Janusz, Sienicki Witold – Zakład Instalacji Elektrycznych (nowo nabyte grunty...) – 4812 zł
5. „Gemark” Sp. z o.o. - (nowo nabyte grunty...) - 627738 zł
6. Puławski Daniel – ( utworzenie 5 nowych miejsc pracy) - 4477 zł
7. Dębowski Grzegorz Leszek – (nowo nabyte grunty i utworzenie 5 nowych miejsc pracy) - 53558 zł
8. Długozima Stanisław – (nowo nabyte grunty...) - 4132 zł
Prezydent dokonał także zwolnień wobec trzech znajdujących się w mieście Zakładów Pracy Chronionej. (Podstawa prawna to: art. 7, ust. 2, pkt 4 Ustawy o podatkach i opłatach lokalnych)
9. TMT Sp. z o.o. - 55797 zł
10. Polska Grupa Farmaceutyczna –  48514 zł
11. P.P.H.U. „Okruszek” E. Gadomska Sp. j. -  13068 zł
Pomocy publicznej, ale w znacznie mniejszej wysokości, udzielono jeszcze dwóm podmiotom. W jednym przypadku było to umorzenie 50% zaległego podatku od środków transportowych, w rozłożono na 3 raty spłatę zaległego podatku od środków transportowych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę