Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Proteza dla Marka

Główne zdjęcie
Marek Kisiel (fot. UM Nowogród)

Marek Kisiel mieszka w Mątwicy w gminie Nowogród. Ma żonę i dwoje małych dzieci. Wspólnie z żoną pracują na średniej wielkości gospodarstwie. Był zdrowym, pełnym życia człowiekiem, dla którego liczyły się wartości takie jak Bóg, rodzina, praca. Był do 25 września 2007 r. Do dnia, w którym zdarzył się wypadek. 25 września wyjechał z domu po to, by zrobić ostatnie w tym sezonie bele. Przy ostatniej beli zacięła sie siatka mocująca bele. Marek chciał poprawić siatkę i wtedy stało się... belownica razem z siatką wciągnęła też rękę Marka.


Ostatkiem sił wyrwał rękę z maszyny. Niestety był to już tylko krwawiący kikut. Nie widział, co się z nim tak naprawdę stało. Widok jednak mówił sam za siebie. NIE MAM RĘKI! Na zmianę tracił i odzyskiwał przytomność. W przypływach świadomości udało mu się jeszcze wezwać pomoc i określić miejsce gdzie się znajduje. Po upływie 30 minut przyjechała karetka, która zabrała Marka do szpitala. Niestety jego sprasowana ręka została w maszynie. Znaleziono ją, ale nie udało się jej uratować. Marek jest bez lewej ręki. Bez ręki, która służyła mu jako pierwsza w podstawowych czynnościach. (Marek jest leworęczny). Może funkcjonować w miarę normalnie z protezą ręki lecz taka proteza kosztuje około 250 tys. złotych. Koszt zakupu protezy przekracza możliwości finansowe Marka i jego rodziny.
Marek to bardzo skromny człowiek. Do tej pory swoim nieszczęściem nie chciał się z nikim dzielić, nie chciał nikomu sprawiać kłopotu. Rodzina zwracała się do różnych instytucji o pomoc, niestety wszędzie im odmawiano! Najczęstszym powodem podawanym przez fundacje było to, że Marek jest dorosłym człowiekiem a fundacje pomagają tylko dzieciom. Marek też ma dzieci w wieku 4 i 6 lat. Ma dla kogo żyć i ma dla kogo jeszcze pracować. Chciałby to robić, ale w obecnej sytuacji jest to bardzo trudne.
Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w zakupie protezy ręki dla Marka Kisiela.
Postawmy się w jego sytuacji, kiedy jednego dnia jesteśmy sprawni i możemy zrobić wszystko a w ciągu jednej chwili stajemy się inwalidą, osobą, która potrzebuje pomocy i może liczyć tylko na wsparcie życzliwych osób. Jeżeli uznacie Państwo, że jesteście w stanie wesprzeć finansowo zakup protezy będziemy bardzo wdzięczni. Każda złotówka może pomóc Markowi.

Wpłaty prosimy kierować na konto Nr 31 8757 0001 0001 6766 2000 0290 Caritas Łomża z dopiskiem „PROTEZA DLA MARKA”
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę