Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomżyńskie pielęgniarki martwią się, że zabraknie pieniędzy na ich podwyżki

Boją się, że zmiany w systemie zatrudnienia lekarzy - czyli etaty z płatnymi nadgodzinami i kontrakty będą za dużym obciążeniem dla szpitalnego budżetu. A to mogłoby doprowadzić do sytuacji, w której nawet nowy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia nie zagwarantowałby pieniędzy na ich podwyżki. Dlatego pielęgniarki spotkały się z dyrektorem i przypomniały o swoich postulatach. Jeżeli nie zostaną spełnione rozważamy możliwość strajku - mówi przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy łomżyńskim szpitalu, Krystyna Wyszyńska. A te oczekiwania to 800 zł brutto podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

Dyrektor szpitala, Marian Jaszewski uspokaja pielęgniarki i twierdzi, że nie wycofuje się z deklaracji podwyżek dla tej grupy zawodowej. Prosi jednak członkinie związku o cierpliwość do czasu podpisania nowego kontraktu z NFZ. Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych z łomżyńskiego szpitala jest w sporze zbiorowym z pracodawcą. Pielęgniarki zawiesiły jednak protest do czasu podpisania nowego kontraktu z NFZ. Od jego wysokości dyrektor szpitala uzależnia możliwość zwiększenia ich pensji.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę