Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Powiększenia Łomży nie będzie? – radni walnęli „błęda”

Główne zdjęcie
feralny załącznik nr 2 do Uchwały Nr 147/XXV/08 Rady Miejskiej Łomży z dnia 30 stycznia 2008 r.

Powiększenie Łomży miało być lekarstwem, na wszelkie bolączki miasta – tak przynajmniej przedstawiali to pomysłodawcy. Większa Łomża miała skuteczniej przyciągała inwestorów i zwykłych ludzi poszukujących tu pracy lub lepszych warunków życia... Okazuje się jednak, że łatwo można skopać nawet taki pomysł. Zdaniem niektórych prawników uchwała Rady Miasta o konsultacjach społecznych, rozpoczynająca cały proces powiększania miasta, powinna zostać uznana za nieważną, bo w załączniku stanowiącym jej integralną część jest błąd... wystarczająco duży błąd.

Chodzi o tytuł „Ankiety konsultacyjnej”, w której mieszkańcy Łomży mieliby wskazać o które wsie powinno powiększyć się miasto. Tytuł ten brzmi: „Ankieta konsultacyjna w sprawie włączenia do Miasta Łomża obszarów sołectw: Stare Kupiski, Janowo, Jarnuty, Łochtynowo, Konarzyce, Zawady, Giełczyn, Podgórze, Siemień-Rowy, Siemień Nadrzeczny, Zosin, Stara Łomża Przy Szosie, Stara Łomża Nad Rzeką z Gminy Łomża”. Tymczasem w przyjętej przez radnych uchwale wykreślono trzy z tych wsi, dopisując w ich miejsce pięć innych z gminy Piątnica.
Błędną ankietę, wraz z całą uchwałą Radny Miasta, podpisaną własnoręcznie przez przewodniczącego RM Wiesława Grzymałę otrzymali wójtowie gmin Łomża i Piątnica, którzy także powinni w swoich gminach przeprowadzić konsultacje społeczne. Tyle tylko, że niektórzy prawnicy podkreślają, że wobec tego, że ankieta nie jest zgodna z treścią uchwały, cała uchwała jest do.... wyrzucenia.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę