Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Problemy z przejazdem na drogach w okolicach Piątnicy

Coraz więcej dróg gruntowych w gminie Piątnica koło Łomży jest nieprzejezdnych. To skutki łagodnej zimy - temperatura powyżej zera powoduje, że życie kierowców utrudniają typowe dla wczesnej wiosny wody spływające z pól. W gminie Piątnica jest 86 kilometrów dróg gruntowych. Teraz wiele z nich przypomina błotny tor przeszkód mówi wójt Edward Łada. Władze gminy starają się pomóc mieszkańcom i wysypują na nieprzejezdne drogi żwir - ale mogą to zrobić dopiero kiedy te wyschną. Teraz ciężkie samochody po prostu utknęłyby w błocie.

Problemy z przejazdem to ogromne zagrożenie dla mieszkańców - błoto może uniemożliwić albo opóźnić przyjazd karetki pogotowia albo straży pożarnej. Dezorganizuje także codzienne życie. Rolnicy nie mogą oddawać mleka do mleczarni, czy przywieźć niezbędnych do funkcjonowania hodowli pasz. W błocie utknął też autobus, który codziennie wozi dzieci z Cydzyna. Naprawianie nieprzejezdnych dróg to dla gminy spory wydatek - ok 30 - 40 tysięcy złotych rocznie. Najgorsza sytuacja jest na drogach w okolicach Żelech, Truszek, Wyrzyk, Taraskowa, Lubiejewa i Drożęcina Starego.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę