Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

W Łomży powstała grota solno-jodowa

Główne zdjęcie
grota solno-jodowa przy przedszkolu Mały Artysta

Dzieci z Łomży i okolic mogą korzystać z dobrodziejstw mikroklimatu groty solno-jodowej, która powstała przy łomżyńskim Stowarzyszeniu Edukator. Są tam m.in cegły z soli wydobytej z Morza Czarnego i stalaktyty jakie znamy z jaskiń. Rodzice dzieci niepełnosprawnych mogą przyprowadzać je do groty za darmo. Grota powstała dzięki dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Mogą z niej za darmo korzystać m. in. dzieci z przedszkoli integracyjnych Stowarzyszenia, ale pierwszeństwo mają dzieci niepełnosprawne.

Stowarzyszenie dysponuje również samochodem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych, którym dzieci mogą być przywiezione na terapię. Lekarze zalecają korzystanie z niej dzieciom nadpobudliwym, a także z chorobami układu oddechowego. W grocie solno-jodowej jest mikroklimat, który oczyszcza drogi oddechowe i działa relaksacyjnie. Jest też bogaty w związki żelaza, jodu i miedzi. Obok groty jest sala poznawania świata wyposażona w elektroniczne zabawki edukacyjne. Rodzice dzieci niepełnosprawnych mogą dzwonić do Stowarzyszenia, żeby ustalić termin terapii w grocie - informacja jest dostępna pod numerem 86 215 04 63
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę