Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Oszukują przy PIT-ach

Na początku każdego roku, kiedy podczas pierwszych czterech miesięcy trwa kampania składania PIT-ów i rozliczania dochodów za rok poprzedni, uaktywniają się oszuści. Podając się najczęściej za pracowników służb skarbowych próbują w różnej formie wyłudzać pieniądze lub dane osobowe, a także wchodzić do domów. Pracownicy fiskusa apelują o ostrożność i w razie wątpliwości powiadamianie policji.

Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku informuje, że ostatnio  mieszkańcy z powiatu hajnowskiego otrzymali pocztą pisma pt. ,,ROZLICZENIE PODATKOWE”. Z pisma wynika prośba ,,o pilny kontakt telefoniczny w celu weryfikacji danych niezbędnych do wystawienia deklaracji PIT 8C”. Pismo nie zawiera informacji kto jest nadawcą tego pisma, poza telefonem komórkowym oraz podpisem ,,Starszy Referent Teresa Goławska”.
Kilka dni wcześniej mieszkańcy Zambrowa i okolic dostali ankiety, gdzie mieli wpisać: imię, nazwisko, adres, NIP, PESEL lub REGON (w przypadku prowadzonej działalności gospodarczej) oraz inne pola m.in. z pytaniami o rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej itp. Na ankietach znajdowała się informacja, że dane zbierane są w celu prawidłowej realizacji zwrotu podatku dochodowego lub VAT, za rok ubiegły.
Hancewicz podkreśla, że zarówno list jak i ankieta pochodzą od oszustów. Informuje, że pisma wysyłane przez urzędy skarbowe zawsze zawierają stemple urzędu, a podane na nich numery telefonów nigdy nie są numerami komórkowymi. Administracja skarbowa nigdy nie zbierała i nie zbiera tez informacji o podatnikach w formie ankiet.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę