Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Czy to już wiosna?

Na wyjątkowo rozległych jak na tę porę roku rozlewiskach Narwi w okolicach Bronowa i Wizny słychać już odgłosy gęsi. Pojawienie się dzikich gęsi potwierdzili także ornitolodzy z Narwiańskiego Parku Narodowego. Dyrektor parku Ryszard Modzelewski zaskoczony obecnością ptaków, mówi jednak że na pierwsze oznaki wiosny to chyba jednak jeszcze za wcześnie.

Pierwsze sygnały o gęsiach nad Narwią docierały do nas już w ostatnich dniach stycznia... Stado gęsi obserwowano przy drewnianym moście w Bronowie. Teraz obecność ptaków potwierdzają także pracownicy Narwiańskiego Parku Narodowego. Ryszard Modzelewski podkreśla jednak, że ornitolodzy skłaniają się ku tezie, że ptaki te nie przyleciały do nas z odległych krajów, a zimowały gdzieś na południu Polski. Teraz wykorzystując ciepłe dni podleciały na rozlewiska Narwi i Biebrzy, które już teraz wyglądają jak za zwyczaj obserwowane w końcówce marca i w kwietniu.
Tradycyjnie wiosenne przeloty gęsi w regionie obserwowane są pod koniec lutego i przez cały marzec.

 
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę