Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

„Moje boisko Orlik 2012” u nas

Miasta Łomża i Zambrów, gmin: Łomża, Nowe Piekuty, Mały Płock i Ciechanowiec, a także powiat grajewski jeszcze w tym roku zyskają nowe kompleksy sportowe. Mają się one składać z dwóch boisk ze sztuczną nawierzchnią – piłkarskiego (o wymiarach 30 x 62 m) oraz wielofunkcyjnego (30 x 44 m) przeznaczonego do piłki ręcznej, siatkowej, koszykowej i tenisa. Wstępny koszt budowy każdego z kompleksów wynosi około jednego miliona zł. Sfinansowaniem inwestycji po równo podzielą się ministerstwo sportu, urząd marszałkowski i właściwa gmina.

Budowa boisk ma być realizowana w ramach programu „Moje boisko Orlik 2012”. To sztandarowy program ministerstwa sportu. Zakłada  że za pięć lat takie boisko będzie w każdej polskiej gminie. Na początek do budowy kompleksów sportowych zarząd województwa podlaskiego zarekomendował tylko 20 jednostek samorządu terytorialnego ale chętnych było dużo więcej. W ciągu tygodnia, chęć przystąpienia do projektu wyraziło 90 na 119 podlaskich gmin, a np. samo miasto Łomża zgłosiło trzy projekty. Jacek  Piorunek odpowiedzialny za sport w zarządzie województwa podkreśla, że być może w tym roku uda się zrobić więcej niż te 20 wskazanych kompleksów.
- Mamy jeszcze kilka programów zarządzanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego – m.in. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, gdzie w priorytecie sport i turystyka mamy zapisane 10 mln euro. Decyzją zarządu połowę tej sumy przeznaczymy na te kompleksy sportowe. Dzięki temu boiska będzie mogło zrealizować dodatkowo 30 gmin wiejskich – mówił Jacek Piorunek.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę