Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Czas nawrócenia, pokuty, modlitwy, jałmużny i postu – dziś ścisłego

Dziś rozpoczyna się okres Wielkiego Postu - okres czterdziestu dni przygotowania do najważniejszego dla chrześcijan święta - Wielkanocy. Tego dnia na znak pokuty i nawrócenia kapłan czyni popiołem znak krzyża na głowie wiernego, mówiąc jednocześnie: Prochem jesteś i w proch się obrócisz lub Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły - nie spożywa się pokarmów mięsnych, a liczbę posiłków ogranicza się do trzech: jednego sytego oraz dwóch skromnych.

Wielki Post łączy się z określonymi nabożeństwami. W każdy piątek odprawiana jest Droga Krzyżowa, natomiast w niedzielę śpiewane są Gorzkie Żale. W tym roku w łomżyńskiej katedrze, po niedzielnej mszy o godz. 16 ks. Bp Stanisław Stefanek będzie też głosił kazania pasyjne.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę