Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Internet dla zaawansowanych ...wiekiem

Blisko co trzeci student z działającego przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży Uniwersytetu Złotego Wieku uczęszcza na zajęcia z informatyki. Poznają tajniki komputerów, uczą się obsługiwać pocztę e-mail, komunikatory czy internetowe konta bankowe... Teraz zaawansowanym wiekiem internautom ma być jeszcze łatwiej poruszać się po sieci. Uczelnia z mysią o nich wydała specjalny skrypt „Informatyka w Złotym Wieku”.

Na zajęcia Uniwersytetu Złotego wieku, który od 2000 roku funkcjonuje przy łomżyńskiej WSA uczęszcza dziś około 150 osób. Jak się okazuje ze wszystkich oferowanych zajęć największa popularnością wśród tych studentów cieszy się informatyka.
- Na ćwiczenia z informatyki przychodzi około 60 naszych złotych studentów – mówi Bożena Święszkowska z Wyższej Szkoły Agrobiznesu. - Znajomość komputera i umiejętność jego obsługi staje się powoli koniecznością. Internet, poczta elektroniczna, popularne „czaty" umożliwiają stały kontakt towarzyski, pozwalają poznać nowych znajomych, pokonać samotność, poza tym jest też przydatny w załatwieniu codziennych spraw takich jak choćby opłacenie rachunków i zakup leków - dodaje.
Okazuje się jednak, że obsługa komputera dla osób w złotym wieku nie jest wcale taka łatwa. Na rynku dotychczas nie było książki na ten temat napisanej pod kątem potrzeb seniorów, najprostszym językiem i obrazowej. I właśnie dlatego uczelnia zdecydowała się wydać specjalny skrypt dla  studentów „złotego wieku”. Zadania tego podjął się jeden ze studentów - obecnie już absolwent Wydziału Informatyki WSA inż. Bogdan Tarkowski.
- Znakomicie zmierzył się z tym zadaniem. Skrypt  spełnił pokładane nadzieje i oczekiwania studentów seniorów – mówi Święszkowska.
Książka lada chwila trafi do sprzedaży. Koszt ma sięgać około 20 złotych i jak zapewnia autor przyda się tym wszystkim, którzy w kwiecie wieku chcieliby poznać to co dotychczas skryte jest przed nimi w sieci.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Bożena Święszkowska WSA
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę