Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Chwalą prokuratorów

Trzech prokuratorów dostało listy gratulacyjne od Prokuratora Apelacyjnego, kolejnych ośmiu takie listy dostało od Prokuratora Okręgowego. W ramach załącznika do listów dołączone były długopisy. Tak doceniono najlepszych prokuratorów okręgu łomżyńskiego za pracę w minionym roku. - Ogólnie wypadliśmy dobrze i bardzo dobrze - chwalił się podczas konferencji prasowej Prokurator Okręgowy w Łomży Henryk Żochowski.

Przez cały ubiegły rok prokuratorzy „załatwili” niemal 9,5 tys. spraw. Połowa z nich kończyła się skierowaniem aktu oskarżenia do sądu, a tylko w 29 przypadkach sądu uniewinniały oskarżonych.  
Największą sprawą prowadzoną przez łomżyńskich prokuratorów jest tzw. afera paliwowa. Chodzi o wyłudzenie zwrotu naliczonego podatku od towarów i usług (VAT). D Podejrzanych w niej jest już 33 osoby z całej Polski, a straty skarbu państwa na ich działalności szacuje się na około 4 mln zł.   
W wydziale śledczym Prokuratury Okręgowej w ubiegłym roku prowadzonych było 75 śledztw, przy czym 73 sprawy zakończyły się skierowaniem aktów oskarżenia wobec 81 osób. W tej grupie było 28 śledztw narkotykowych, gdzie oskarżono 34 osoby.       

Prokurator Żochowski podkreślał, że choć już od czterech lat prokuratorzy nie dostali żadnej podwyżki, to przynajmniej poprawiają się warunki ich pracy. Nie chodzi tylko o odnawianie, czy remontowanie budynków prokuratur, ale także informatyzację.  
- Dziś już wszystkie stanowiska pracy w prokuraturach są skomputeryzowane w najnowszej generacji sprzęt. Są to komputery stacjonarne, ale także laptopy – mówił prokurator Henryk Żochowski. - Wdrożyliśmy także elektroniczny System Informacji Prokuratorskiej SIP umożliwiający szybsze i łatwiejsze wyszukiwanie potrzebnych do konkretnych spraw danych – dodawał.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę