Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Więcej policjantów na ulicach miasta

Zgodnie z zapowiedziami komendant Mirosław Rozumek szef łomżyńskich policjantów wyprowadza więcej patroli policyjnych na ulice Łomży. Właśnie ruszają „dodatkowe płatne patrole społeczne”. To patrole tworzone przez policjantów, którzy po przepracowaniu normalnego dyżuru w komendzie mają wolne. Za udział w takim patrolu dostaną dodatkowe pieniądze. Dzięki temu policjanci dorobią do pensji, a mieszkańcy mają poczuć się bezpieczniej, bo funkcjonariusze wyjdą na ulice miasta przede wszystkim wieczorami i odwiedzą miejsca uznawane za najmniej bezpieczne.

Pieniądze na funkcjonowania takich dodatkowych patroli przekazali na ostatniej sesji radni miasta. Zgodnie z propozycją prezydent Jerzego Brzezińskiego w budżecie na ten cel przesunięto 50 tys zł. Policjanci, którzy wyjdą na jeden ośmiogodzinnym patrol dostana po 110 zł netto. Jak przekonuje Krzysztof Leończak - rzecznik prasowy łomżyńskiej policji - chętnych do takich patroli jest bardzo wielu. Policjanci robiąc to co zwykle będą mogli dorobić po kilkaset złotych do skromnych pensji.  Dodatkowe patrole mają być piesze i drogowe. Komenda już zakupiła dla biorących w nich udział funkcjonariuszy specjalne czarne kamizelki taktyczne – coś na wzór tych w które poubierani są antyterroryści, tylko z dużym napisem policja. Już sam taki ubiór ma robić wrażenie na opryszkach. Na razie nie wiadomo ile takich dodatkowych patroli będzie. Policjanci podkreślają, że będą one wyruszały w miasto w zależności od potrzeb i możliwości kadrowych. Mówiąc po raz pierwszy o takich „społecznych” patrolach policjantów komendant Rozumek zapewniał, że jeśli je wdrożymy w Łomży na pewno będzie bezpieczniej.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę