Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Poseł Kołakowski krytykuje władze miasta za sposób w jaki chcą zrealizować powiększenie Łomży

Główne zdjęcie
poseł Lech Kołakowski

- Ta forma poszerzenia likwiduje szanse na faktyczne powiększenie miasta na co najmniej kilka lat – mówi poseł Lech Kołakowski. Jego zdaniem samo powiększenie miasta jest potrzebne, ale plan teraz realizowany spowoduje, że do niego nie dojdzie. Jak przekonuje poseł władze Łomży powinny najpierw zaproponować konkretne inwestycje infrastrukturalne mieszkańcom okolicznych wsi, aby i im takie połączenie się opłacało.

- (...) Należało się dobrze przygotować do tej wyprawy(...) Trzeba było zaproponować mieszkańcom tych terenów konkretne inwestycje w infrastrukturę(...) Powinno zostać przygotowane studium społeczno–gospodarcze z uwzględnieniem aspektów kulturalnych, czy edukacyjnych tego poszerzenia(...)  - tak mówił łomżyński poseł po zapoznaniu się z przyjętymi w środę przez łomżyńskich radnych planami konsultacji w sprawie przyłączenia okolicznych wsi do Łomży. I choć poseł podkreśla, że pomysł poszerzenia granic miasta z punktu widzenia mieszkańca Łomży jest dobry, to niestety sposób w jaki władze Łomży chcą go przeforsować sprawia, że najprawdopodobniej nic z tego nie wyjdzie. Zdaniem Kołakowskiego wszystko powinno rozpocząć się od rzeczowej rozmowy pomiędzy Radą Miasta i radami okolicznych gmin, a także od spotkań i przekonywania mieszkańców poszczególnych wiosek.
- Cała sztuka polega na tym, aby doszło w tej kwestii do kompromisu, bo na siłę nic nie wyjdzie – mówił poseł.
Jedyny obecnie łomżyński parlamentarzysta proponuje też, że może być mediatorem pomiędzy zwaśnionymi stronami o ile samorządowcy go o to poproszą. Poseł Kołakowski zadeklarował, że weźmie udział w ogłoszonych przez samorząd miasta konsultacjach, ale nie chciał powiedzieć czy  opowie się „za” czy „przeciw”.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę