Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Wicewojewoda Dzierzgowski

Główne zdjęcie
Wojciech Dzierzgowski

Wojciech Dzierzgowski z Łomży został wicewojewodą podlaskim. Dziś po południu wojewoda Maciej Żywno, uroczyście wręczył podpisaną wczoraj przez premiera Donalda Tuska nominację. 41-letni Dzierzgowski od lat jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Był m.in. pierwszym dyrektorem mieszczącego się w Łomży Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 Przypomnijmy pierwotnie – jeszcze na początku grudnia ubiegłego roku) PSL na stanowisko wicewojewody rekomendował innego łomżyńskiego polityka – Mieczysława Bagińskiego. W nie do końca jasnych okolicznościach kandydat ten w ubiegłym tygodniu został jednak wymieniony na Dzierzgowskiego.

Wojciech Dzierzgowski jest inżynierem rolnictwa – ukończył Akademię Rolniczo-Techniczną w Olsztynie. Jest także magistrem ART. W Olsztynie w zakresie zarządzania i marketingu w agrobiznesie. Wojciech Dzierzgowski ukończył też Studia Podyplomowe z zakresu Europejskiej integracji Gospodarczej na Uniwersytecie w Białymstoku na wydziale ekonomicznym oraz Studia Podyplomowe „Szacowanie Nieruchomości” na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej. Ponadto nowy Wicewojewoda dysponuje certyfikatami potwierdzającymi ukończenie wielu kursów i szkoleń dotyczących m.in. wdrażania elektronicznych usług publicznych, doradztwa ds. etyki w urzędach administracji publicznej, roli systemów zarządzania w spełnieniu wymagań prawa UE, Specjalistyczne Studium Menagera Personalnego. Wojciech Dzierzgowski ma bogate doświadczenie zawodowe. Pracował m.in. w Wojewódzkim Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, prowadził prywatną firmę doradczą w zakresie działalności związanej z prowadzeniem interesów i zarządzaniem, która zajmowała się doradztwem biznesowym i technologicznym, pracował również w Podlaskim Oddziale Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na stanowiskach pełnomocnika Prezesa ARiMR i dyrektora Podlaskiego Oddziału ARiMR. Był także sekretarzem w Starostwie Powiatowym w Łomży, gdzie pełnił również funkcje pełnomocnika ochrony informacji niejawnych, pełnomocnika ds. informatyzacji i doradcy etycznego. Ostatnio prowadził własną działalność gospodarczą – Prywatną Firmę Doradczą – Centrum Obsługi Biznesu „Dzierzgowski”. Żonaty, czworo dzieci.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę