Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Za mało lekarzy sądowych

Główne zdjęcie
fot. Rzeczpospolita

Od 1 lutego osoby, które z powodów zdrowotnych nie będą mogły się stawić w sądzie lub prokuraturze, muszą przedstawić zaświadczenie wystawione przez lekarza sądowego. A lekarzy nie ma. Z danych do których dotarł dziennika Rzeczpospolita wynika, że w województwie podlaskim powinno być 300 takich lekarzy – na razie jest jednak tylko 4.

Kto będzie musiał mieć zaświadczenie wystawione przez lekarza sądowego? Oskarżony, świadek i prawnik reprezentujący strony w sądach i prokuraturach. Brak zaświadczenia to nieusprawiedliwione niestawiennictwo. Grozi za to wysoka grzywna (do 10 tysięcy złotych) lub miesiąc aresztu.
Do tej pory zaświadczenie mógł wystawić każdy lekarz. Według szacunków Ministerstwa Sprawiedliwości medycy wystawiali ich co roku prawie milion. Prawnicy mówią, że za dużo. Nowa ustawa powołująca instytucję lekarza sądowego ma zapobiec lewym zwolnieniom. Na razie grozi jednak zamieszaniem, bo nikt nie przewidział, że lekarze nie będą zainteresowani taką formą pracy.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę