Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z serwisu: www.radio.bialystok.pl

Nie będzie odrębnego śledztwa w sprawie doniesień medialnych o nieprawidłowościach w podlaskim NFZ

Nie będzie odrębnego śledztwa prokuratury w sprawie doniesień medialnych o nieprawidłowościach w podlaskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia - poinformował PAP zastępca prokuratora okręgowego w Białymstoku Bazyli Telentejuk. Sprawa zostanie włączona do prowadzonego już przez prokuraturę śledztwa w sprawie nieprawidłowości przy przeprowadzaniu przez podlaski oddział NFZ konkursu na świadczenia stomatologiczne. "Nie ma podstaw do wszczynania nowego postępowania" -powiedział Telentejuk. Dodał, że jednym ze źródeł informacji dziennikarskich jest ta sama osoba, która składała w prokuraturze doniesienie w sprawie nieprawidłowości przy kontraktowaniu stomatologii. "Dlatego połączyliśmy te sprawy" - dodał.

Do prokuratury okręgowej - za pośrednictwem prokuratury apelacyjnej - wpłynęło w poniedziałek pismo od wojewody podlaskiego, który domaga się wszczęcia postępowania w związku z doniesieniami mediów. Zdaniem wojewody, "zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa" w podlaskim NFZ polegającego na braku należytej kontroli. Przed siedzibą podlaskiego NFZ pikietowała w poniedziałek 10-osobowa grupa działaczy Młodego Centrum i Podlaskiej Inicjatywy Obywatelskiej "Polska w UE". Domagała się, by dyrektor NFZ w Białymstoku Adam Kurluta podał się do dymisji. Pikietujący przynieśli zarządowi podlaskiego NFZ symboliczne czerwone kartki. Mieli też maskę ochronną używaną przez spawaczy, gdyż chcieli "odspawania" dyrektora od stanowiska. W ubiegłym tygodniu Polskie Radio Białystok i TVN wyemitowały cykl reportaży pt. "Prywatny folwark" zarzucając dyrektorowi podlaskiego NFZ, że nie panuje nad wydawaniem publicznych pieniędzy. Dyrektor bronił się w minioną środę na konferencji prasowej - przyznał, że popełnił błąd tylko w jednej sprawie: nie informując organów ścigania o zaginięciu trzech ofert w jednym z konkursów na świadczenia. Podlaski NFZ kontroluje obecnie Najwyższa Izba Kontroli.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę