Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wg Krajowej Spółki Cukrowej likwidacja upraw buraków w podlaskiem jest przesądzona.

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego przy wojewodzie podlaskim nie zmieniła planów Krajowej Spółki Cukrowej. Spółka chce likwidacji upraw buraków na Podlasiu. Zarząd Spółki Cukrowej motywuje to ogromną konkurencją na światowym rynku cukru. "Likwidując uprawy buraków cukrowych w podlaskiem ratujemy pozostałe cukrownie" - oświadczyli w Białymstoku członkowie zarządu Spółki. "Ci panowie powinni zostać szybko odwołani. Jawnie mówią, że chcą dziadostwa dla Podlasia" - ripostował związkowiec z cukrowni łapy - Ryszard Łapiński.

Komisja Dialogu Społecznego apelowała o uwzględnienie czynnika społecznego przy podejmowaniu decyzji w sprawie Cukrowni Łapy. Prezes Krajowej Spółki Cukrowej Krzysztof Kowa pozostał jednak nieugięty. Stwierdził jedynie, że w Łapach mogłoby się odbywać magazynowanie i paczkowanie, a nie produkcja cukru. Prezes Kowa nie odpowiedział jednoznacznie na pytanie dlaczego według danych przedstawianych przez Cukrownię Łapy zajmuje ona 2 miejsce w kraju pod względem wyników, a według danych Krajowej Spółki Cukrowej przedostatnie. Teraz wszystko w rękach urzędników Agencji Rynku Rolnego, która albo przyjmie wniosek zarządu Krajowej Spółki Cukrowej sugerujący likwidację upraw na Podlasiu i prześle go do Brukseli, albo też odrzuci i uratuje Cukrownię Łapy.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę