Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Sprawdź czy jesteś właścicielem swoich nieruchomości – zachęca starosta

Starosta Łomżyński Krzysztof Kozicki apeluje do mieszkańców powiatu o zainteresowanie się własnymi nieruchomościami i sprawdzenie zgodności wpisów w księgach wieczystych z rzeczywistym stanem prawnym. Aby ułatwić dostęp do informacji o rodzaju i sposobie działań niezbędnych do uzyskania tytułu prawnego do zajmowanych nieruchomości w starostwie uruchomiono specjalny punkt informacyjno-konsultacyjny.

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 7 września 2007 r. o ujawnieniu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego zachodzi potrzeba aby wszyscy – także prywatni właściciele - sprawdzili stan prawnych swoich nieruchomości. Aby to zrobić trzeba sprawdzić w księdze wieczystej czy prawidłowy jest numer działki, powierzchnia i położenie nieruchomości, oraz czy zostały tu zapisane nasze prawa do nieruchomości, a także sprawdzić w wypisie z rejestru gruntów czy jest zgodny z zapisami zawartymi w księgach wieczystych,
Wypisy z rejestru gruntów można uzyskać w Starostwie Powiatu Łomżyńskiego przy ul. Szosa Zambrowska 1/27, pokój 109 , w dni robocze w godzinach od 8 do 15.
Księgi wieczyste są jawne i uzyskanie odpisu z księgi wieczystej lub przeglądanie treść zapisów w księdze wieczystej jest możliwe w Sądzie Rejonowym w Łomży VI Wydziale Ksiąg Wieczystych w dni robocze w godzinach od 8 do 15.

Adres Wydziału Ksiąg Wieczystych właściwy dla Powiatu Łomżyńskiego:
Sąd Rejonowy w Łomży
VI Wydział Ksiąg Wieczystych
ul. Polowa 1 , 18- 400 Łomża
tel.  (086) 2150907

Zmiany w księgach wieczystych dokonywane są na wniosek właściciela i po przedłożeniu niezbędnych dokumentów potwierdzających prawa do nieruchomości. Dokumentami tymi są: - księgi wieczyste, akty notarialne, akty nadania, akty własności ziemi, ostateczne decyzje administracyjne i orzeczenia sądowe.

Aby nieco ułatwić załatwianie tych sprawa w w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łomży przy ul. Szosa Zambrowska 1/27 utworzono punkt informacyjno-konsultacyjny. Znajduje się on na parterze biurowca w pokój nr 109 (tel. Nr 086 2156933). W dniach pracy starostwa (godz: od 8 do 15) można uzyskać tu informację o rodzaju i sposobie działań niezbędnych do uzyskania tytułu prawnego do zajmowanych przez nich nieruchomości i ujawnienia ich praw w księgach wieczystych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę