Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Ale kupa

Główne zdjęcie
Takich pojemników na psie odchody w Łomży nie będzie

Zakup i montaż pojemników na psie odchody był głównym argumentem łomżyńskich radnych, gdy do horrendalnych wysokości podnosili opłaty za psy mieszkające w mieście. Okazuje się jednak, że choć już w tym roku właściciele czworonogów do kasy miasta muszą uiścić po 100 zł lub 90 zł za każdego psa zakupu pojemników jednak nie będzie. Dodajmy, że rocznie mieszkające w Łomży psy pozostawiają na skwerach, klombach, a czasami i chodnikach nawet ponad 100 ton odchodów.

W Łomży zarejestrowanych jest około 1,5 tys psów -  przynajmniej za tyle tych zwierząt wnoszona jest w ratuszu opłata. Przy założeniu, że każdy z tych psiaków codziennie zrobi po 0,2 kg, kupa urasta do gigantycznych rozmiarów.
Radni podczas październikowej sesji przekonywali, że ta kupa nie może zalegiwać na trawnikach, a właściciel psów powinni po swoich pupilach posprzątać. Pomóc w tym miały specjalne pojemniki, które miały być kupione za nowe wyższe opłaty. I choć radni szybko uchwalili dwa razy wyższe opłaty, to jednak równie szybko o ustawieniu pojemników zapomnieli.
Jak twierdzi Łukasz Czech z biura prasowego ratusza nie ma planu zakupu takich pojemników, a pozyskane z wyższych opłat pieniądze w całości trafią na utrzymanie schroniska dla bezpańskich psów.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę