czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Medale łomżyńskich lekkoatletek

Magdalena Stankiewicz

Z dwoma medalami Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych (Spała 25-27.01.2008r.) wraca 6-osobowa grupa z 3 klubów ziemi łomżyńskiej. Brązowe medale zdobyły: Magdalena Stankiewicz LŁKS "PREFBET SNIADOWO" na 800m i Paulina Korzeniecka ŁKS Łomża na 400m.

Bieg na 800m stał na bardzo wysokim poziomie - był najszybszym w Polsce od 7 lat!
- Obawiałem się o występ Magdy - mówi trener Andrzej Korytkowski. - Od tygodnia borykała się z przeziębieniem i bólem gardła, ale na szczęście dobre przygotowania pozwoliły na uzyskanie bardzo dobrego czasu 2.13,18 i zdobycie medalu. Jestem pewien, że Magda będąc w pełni zdrowia zdobyłaby złoto, do którego zabrakło 1.5 sek. Medal Magdy nie był zagrożony ponieważ 4 zawodniczka straciła do niej aż 5 sek. Cieszy fakt, że moja zawodniczka osiągnęła taki poziom, i że pomimo choroby jest w stanie zdobywać medale – podkreśla Korytkowski.

Wyniki Pozostałych zawodników:
Krzysztof Baczewski (PREFBET ŚNIADOWO) w biegu na 60m ustanowił rekord życiowy 7.17sek. i zabrakło mu zaledwie 0.01 sek. do znalezienia się w Finale A, w Finale B zajął 3 miejsce (7.20) co dało mu ogólnie 11 lokatę.
Daniel Chyliński (PREFBET SNIADOWO) pobiegł zbyt asekuracyjnie w eliminacjach na 800m i zajmując 2 miejsce w swojej serii niestety nie awansował do finału ( zabrakło 0.33 sek.) i ostatecznie zajął 8 lokatę.
Grzegorz Kakareko (PREFBET SNIADOWO) ustanowił rekord zyciowy na 400m 52.09,a Artur Zaczek (Narew Łomża) został zdyskfalifikowany w biegu na 60m za drugi falstart.
Ciekawostką jest, że od 6 lat z Halowych Mistrzostw Polski tylko klub "PREFBET ŚNIADOWO" nieprzerwanie przywozi medale.