Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Duży pożar pod Wizną

Ogromna – mierząca niemal cztery tysiące metrów kwadratowych – murowana obora płonie w Sulinie pod Wizną. Pożar objął około 2/3 powierzchni budynku. Straty są ogromne. Płonie zgromadzone w niej około tysiąca bel siana i słomy. Z ogniem od czwartkowego wieczoru walczą strażacy z łomżyńskiej PSP i z kilku jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej m.in. z Wizny, Bożejewa i Jedwabnego. Strażacy szacują, że gaszenie ognia może potrwać nawet dwa dni.


Pożar w budynkach starej „bykarni” w Sulinie wybuchł w czwartek około godziny 16.00. Gdy pierwsze jednostki straży pożarnej dotarły na miejsce płomienie ognia wydobywały się z budynku przez okna i dziury w przepalonym dachu. Jak relacjonują strażacy, rozgrzany eternit strzelał jak „z karabinu maszynowego”.  Akcja ratownicza jest utrudniona z powodu dużego zadymienia. Strażacy do wnętrza płonącej obory wlewają tysiące litrów wody. Tak prawdopodobnie będzie przez co najmniej kilkanaście godzin.  
Płonąca obora jest ogromna. Ma około 160 metrów długości i 24 szerokości. Straty są bardzo duże. Wewnątrz obory znajdowało się około 1000 bel słomy i siana, a strażakom udało się uratować tylko około 40 z nich.  

Póki co, nie ustalono co mogło być przyczyną pożary, ale biorący udział w akcji gaśniczej strażacy nie wykluczają podpalenia.  
200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę