Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Widać koniec strajku w szpitalu? Póki co do głodujących dołączył kolejny lekarz

Główne zdjęcie
czwórka protestujących lekarzy

Do głodujących od poniedziałku trójki lekarzy łomżyńskiego szpitala dziś po południu, zgodnie z zapowiedziami, dołączył kolejny lekarz. Tymczasem pojawiła się szansa, że być może już jutro protest zostanie zakończony. W czwartek rano wizytę u głodujących zapowiedział wicemarszałek województwa podlaskiego odpowiedzialny za służbę zdrowie Bogusław Dębski.


Lekarze zrzeszeni w terenowym oddziale Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy po kilku miesiącach przerwy powrócili do protestu bo twierdzą, że dyrektor szpitala nie dąży do realizacji zapisanych w porozumieniu z 30 września ubiegłego roku punktów dotyczących wzrostu wynagrodzeń. Ich zdaniem wprowadzony od 1 stycznia na większości szpitalnych oddziałów równoważny system pracy paraliżuje szpital i sprawia, że nie wywiązuje się on z kontraktów z NFZ-etem. System ten jest także niekorzystny dla lekarzy, którzy chcieliby wprowadzenia tzw.  systemu „opt-out”. Dziś doszło do spotkania głodujących z dyrektorem szpitala Marianem Jaszewskim. W obecności kilku ordynatorów lekarze przedstawili swoje wyliczenia z których wynika, ze wprowadzenie tego systemu pracy w łomżyńskim szpitalu jest możliwe. Dyrekcja dotychczas twierdziła, że to się nie uda, ale podczas spotkania obiecała jeszcze raz to przeanalizować i przedstawić swoje wyliczenia do wtorku.

Lekarze, którzy ciągle prowadzą głodówkę, - dziś około godziny 15.00 dołączył czwarty lekarz – nie wykluczają możliwości, że po jutrzejszym spotkaniu z marszałkiem wowjewództwa, strajk zostanie zawieszony.

Głodujący reprezentują 110 lekarzy z łomżyńskiego szpitala, którzy są członkami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę