Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mleko będzie tanieć

Dobra informacja dla konsumentów, gorsza dla rolników produkujących mleko.Ceny artykułów mleczarskich na światowych rynkach cały czas spadają. W zeszłym roku osiągnęły one nie spotykany w historii poziomy, ale hossa już się skończyła.


Główne towarowe produkty, takie jak odtłuszczone mleko w proszku, sery, masła – tanieją i to tanieją w znacznym stopniu. Na przykład odtłuszczone mleko w proszku, jest tańsze niż w październiku o ponad 1 tysiąc dolarów za tonę. Rekordzistą w przecenie jest jednak  masło extra w blokach, które potaniało o ponad 30%.
To niewątpliwie dobra informacja dla konsumentów, którzy mogą spodziewać się obniżek cen w sklepach. Gorsza natomiast dla rolników, którzy muszą się liczyć z nieuchronnymi obniżkami cen skupu. W zeszłym roku średnia cena litra mleka w Polsce wzrosła o 1/3. Tak znaczna podwyżka była efektem walki między zakładami przetwórczymi o surowiec. Teraz mleczarnie nie mają wyjścia, muszą obniżać ceny skupu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę