Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Zaczyna się druga doba strajku głodowego trójki lekarzy z łomżyńskiego szpitala.

Lekarze domagają się zmiany systemu pracy w szpitalu. Ich zdaniem wprowadzony przez dyrektora szpitala system równoważnego czasu pracy (praca na zmiany) jest niekorzystny dla lekarzy, ale przede wszystkim dla szpitala i pacjentów. Głodujący, tak jak większość zatrudnionych tu lekarzy chce pracować w systemie opt-out – czyli na umowy o pracę z płatnymi nadgodzinami. Lekarze czekają na konkretne rozmowy z dyrekcją szpitala. Grożą, że jeżeli dziś do takich rozmów nie dojdzie, jutro do głodujących mogą dołączyć kolejni lekarze.


Głodówkę zorganizowali lekarze z terenowego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Wczoraj odbyło się spotkanie głodujących z dyrekcja szpitala i przedstawicielami innych działających w placówce związków zawodowych.
- Po raz pierwszy mieliśmy okazję powiedzieć czego się domagamy i zdementować, że chodzi nam o podwyżki – mówiła po spotkaniu dr Teresa Krysiak. - Odnoszę wrażenia, że dla wielu było to zaskoczeniem – dodawała.      
Spotkanie miało charakter informacyjni i nie prowadzono podczas niego konkretnych rozmów o roszczeniach związkowców.
- My przedstawiliśmy nasze szacunki odnośnie pracy w systemie opt-out. Chodzi o liczbę lekarzy na oddziałach i koszta z tym związane, a dyrekcja swoje i muszę powiedzieć, że one bardzo się różnią – mówiła Krysiak.
Głodujący lekarze liczą, że dziś dojdzie do konkretnych rozmów pomiędzy nimi a dyrekcja szpitala.  Jeszcze wczoraj o udział w rozwiązaniu konfliktu lekarze poprosili także marszałka województwa podlaskiego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę