Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 17 czerwca 2021 napisz DONOS@

Cytologia ratuje życie

„Zadbaj o życie! Swoje i swoich bliskich” to hasło tegorocznego Tygodnia Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Od poniedziałku do niedzieli w całej Polsce działać będzie ponad 80 punktów informacyjnych, w których będzie można dowiedzieć się więcej na temat profilaktyki raka szyjki macicy - badań cytologicznych i szczepień przeciw wirusowi HPV, odpowiedzialnemu za powstawanie choroby. Jeden z tych punktów znajduje się w Łomży przy ul. Makowej 28.

Rak szyjki macicy to drugi po raku piersi nowotwór, na który chorujemy najczęściej. Każdego roku dotyka 4 000 Polek. Tylko połowę z nich udaje się wyleczyć. Aby te dane były zdecydowanie bardziej optymistyczne wystarczyłoby, żeby każda z nas robiła cytologię! Kobiety umierają, bo lekceważą to badanie: ponad 60% przypadków raka szyjki macicy rozpoznaje się u kobiet, które nigdy nie robiły cytologii. Nie mamy nawyku regularnego zgłaszania się na to badanie, a szkoda, bo jest ono proste, bezbolesne i zabiera niewiele czasu. A wystarczy, aby wykryć wszelkie zmiany w szyjce macicy, zanim przekształcą się w nowotwór.

Więcej o progranie: www.hpv.pl

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę