Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

Kto i za co bierze

Lekarze, policjanci i samorządowcy biorą najczęściej łapówki wynika z badania „Barometr korupcji” przygotowanego przez Fundację Batorego. Badania korupcji w Polsce fundacja zrealizował już po raz ósmy. W grudniu 2007 roku na jej zlecenie o korupcję przepytało reprezentatywną próbę 870 Polaków.


Dziewięć procent respondentów przyznało się do wręczenia łapówki w ostatnich latach 15 proc. ankietowanych przyznało iż zna osoby biorące łapówki. Opisując komu i w jakich sytuacjach, miejscach, urzędach wręczali łapówkę, wymieniali: służbę zdrowia - 52%, policję, podczas kontroli drogowej - 18%, urzędy – powiatowe, miejskie, gminne - 17% , szkoły, uczelnie - 3%, przy załatwianiu pracy - 1% , wymiar sprawiedliwości - 1% (1%).
Niewielu bo raptem 3% badanych przyznaje, iż próbowało wręczyć łapówkę, ale spotkali się odmową jej przyjęcia.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę