Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Wycieczka do Hodyszewa

W dniu 25 października 2007, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu zorganizowało dla „Klubu Seniora”  pielgrzymkę dziękczynną do Matki Bożej Hodyszewskiej.

        Po przyjeździe do sanktuarium zostaliśmy zaznajomieni z jego historią, ważnymi datami i znaczeniem tego niezwykłego miejsca. Ksiądz Kustosz opowiedział nam różne cuda, które dzieją się przez wstawiennictwo Matki Bożej. Pielgrzymka miała charakter modlitewny oraz dziękczynny ofiarowany za swoich najbliższych. Ubogaceni duchowo, wyciszeni, rozmodleni zawierzyliśmy nasze rodziny Matce Pojednania, aby nam się lepiej i spokojniej żyło, rozumiało bliźniego i wzrastało w miłości do Pana Boga i drugiej osoby.

     Kolejnym etapem naszej pielgrzymki było odwiedzenie kaplicy ze źródełkiem Krynicy, drewnianej, zbudowanej w XVIII w. Cudowny obraz Matki Bożej umieszczony był najpierw w cerkwi unickiej. Kiedy starą, drewnianą cerkiew rozebrano, z części dobrego jeszcze drewna zbudowano mniejszą, którą poświęcono w 1884 roku, a która stoi do dziś i otacza źródło.         W miłej atmosferze spędziliśmy czas nie tylko w miejscu objawień Matki Bożej, ale również podczas podróży autokarem. Głównym sponsorem wycieczki był Urząd Miejski w Nowogrodzie.
Głos Nowogrodzki
pon, 21 stycznia 2008 15:50
Data ostatniej edycji: pon, 21 stycznia 2008 17:14:33

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę