Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Czerwony Bór: budowa zakładu karnego zakończona

Zakończyła sie budowa zakładu karnego w Czerwonym Borze koło Zambrowa. To największa placówka tego typu w regionie. Powstała w budynkach zlikwidowanej jednostki wojskowej. Tysiącem więźniów zajmuje się dwustu funkcjonariuszy.

Do Czerwonego Boru trafiają głównie skazani po raz pierwszy. Wielu z nich może opuszczać cele i poruszać się po pawilonie. Ci z najwyższymi wyrokami przebywają w znacznie surowszych warunakch. Dużym problemem jest przeludnienie. Jak mówi Piotr Kondraciuk, dyrektor zakładu karnego w Czerwonym Borze – W zakładzie karnym typu zamkniętego przed oddaniem ostatniego budynku przeludnienie wynosiło nawet 160 proc., to bardzo dużo, skazani na razie piszą tylko skargi do dyrektora okręgowego, do sędziego, nie wnosili jeszcze spraw do sądów cywilnych.
Kolejnych dwieście osób pracuje w gospodarstwie pomocniczym, które obsługuje zakład karny. Więzienie stało się jednym z większych zakładów pracy w powiecie zambrowskim.
Budowa zakładu karnego trwała siedem lat i kosztowała ponad dwadzieścia milionów złotych. To nie koniec inwestycji. Teraz przyszedł czas na remonty przestarzałych instalacji, które wystarczały niewielkiej jednostce wojskowej, ale nie wytrzymują obsługi największego w regionie więzienia.
Kiedy pojawiły się plany utworzenia zakładu karnego w byłej jednostce wojskowej, jednym głosem protestowali mieszkańcy, samorządowcy i politycy. Przeważał strach przed więźniami i żal utraconego prestiżu. Szybko jednak okazało się, że zakład karny to potężna inwestycja i z jej rozwoju korzysta cała okolica.

Źródło: Obiektyw
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę