Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.gazeta.pl

Z głodówką do prokuratury

Jeżeli do poniedziałku nie zaczniemy negocjować z dyrekcją, rozpoczynamy głodówkę - zapowiadają lekarze z Łomży. - To narażenie życia i zdrowia pacjentów - mówi dyrektor i składa zawiadomienie w prokuraturze

Marian Jaszewski, dyrektor łomżyńskiego szpitala chciałby, aby wszyscy lekarze przeszli na kontrakty. Podkreśla, że wtedy mogliby zarabiać znacznie więcej. Jednak sami musieliby płacić składki, nie mieliby płatnych urlopów i zwolnień. Na takie rozwiązanie zainteresowani zgodzić się nie chcą.
- Kontrakt oznacza dla nas spore ryzyko. Nie chcemy tak pracować i wiele razy próbowaliśmy bezskutecznie o tym rozmawiać z dyrektorem - stwierdziła Teresa Krysiak, przedstawicielka lekarskich związków zawodowych. - Chcemy pracować w systemie opt-out. Jeżeli nie dostaniemy na to zgody, w poniedziałek rozpoczynamy głodówkę.

Nie ma pieniędzy
System opt-out to umowa o pracę z płatnymi godzinami nadliczbowymi. Jak twierdzi Marian Jaszewski, żeby wszystkim pracownikom zapewnić w tym roku podwyżki szpital musi mieć co najmniej 15 mln zł.
- Nie ma takich pieniędzy - mówi Jaszewski.
Jego zdaniem lekarze, którzy w poniedziałek rozpoczną głodówkę, złamią prawo i narażą zdrowie pacjentów.
- To jest ewidentnie sprawa dla organów ścigania. Powiadomiłem je, że już w poniedziałek może dojść w szpitalu do tragedii. Lekarze będą głodować, a nie pracować.
Jaszewski utrzymuje, że strajk będzie nielegalny.
Do strajku chce przystąpić ponad 100 medyków. Na początek - kilka osób. Później dołączą kolejne.

Dla dobra pacjentów
Lekarze, którzy nie przeszli na kontrakty i chcą pracować na etatach, uważają, że tylko przez głodówkę mogą zwrócić na siebie uwagę dyrekcji.
- Pacjenci na pewno nie ucierpią. Na pewno nie będzie tak, że wszyscy zaczniemy głodować - zapewnia Teresa Krysiak.

Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę