Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Szpitale bez umów negocjują z NFZ

Dyrektorzy czterech podlaskich szpitali, które w listopadzie nie zgodziły się na warunki proponowane przez NFZ spotkali się z dyrektorem Podlaskiego Funduszu, by omówić warunki przystąpienia do nowych umów. Do końca lutego szpitale wojewódzkie w Suwałkach, Łomży i Białymstoku oraz Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku pracują na podstawie starych umów, za tzw. punkt dostają 9,90 zł. Pozostałe podlaskie szpitale mają stawkę 10,50 zł za punkt. Dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ Jacek Roleder mówi, że w przypadku czterech szpitali bez umów, NFZ postara się podnieść tak cenę punktu w marcu i kwietniu, by wyrównać im straty w pierwszych dwóch miesiącach tego roku, żeby średnio w czterech pierwszych miesiącach tego roku cena punktu wynosiła 10,50 zł.

Rozmowy w sprawie podpisania umów miałyby się rozpocząć około połowy lutego. Dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ dodaje, że w maju wszystkie podlaskie szpitale otrzymają większe pieniądze. Będą większe pieniądze, nie wiadomo tytko o ile większe. Zależy to od funduszy przyznanych przez centralę NFZ. Otwartą sprawą jest też to czy liczba zakontraktowanych świadczeń będzie taka sama czy mniejsza. W przypadku mniejszej liczby cena punktu byłaby jeszcze wyższa, ale wydłużyłyby się kolejki oczekujących na świadczenia pacjentów.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę