Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 17 czerwca 2021 napisz DONOS@

Kolejni młodzi bandyci trafili za kraty

Pięciu młodych „bandytów” trafiło na trzy miesiące do aresztu. Czterech z nich to uczniowie jednej z łomżyńskich szkół, ale chyba już zakończyli swój cykl kształcenia. Zarzucono im popełnienie pięciu rozbojów i trzech kradzieży na terenie Łomży i najbliższej okolicy. Grozi za to kara od dwóch do nawet 12 lat więzienia.

Trzech młodych mężczyzn zatrzymanych przez łomżyńskich policjantów to 19-latkowie z gminy Mały Płock - Tomasz Z, Zbigniew K., Marek S, czwartym jest ich rówieśnik z Łomży Tomasz R, a piątym pochodzący z Hajnówki, ale mieszkający w łomżyńskiej bursie 18-letni Piotr N.  
Bandytów zatrzymano w niedzielę, zaraz po tym jak dokonali kolejnego rozboju. Jak relacjonuje Krzysztof Leończak napadli na małoletniego, którego powalili na ziemię, a następnie skopali.  Napastnicy zabrali mu także portfel z legitymacją i kartą do bankomatu. Łomżyńscy policjanci zorganizowali obławę. Na ulicy Księżnej Anny zauważyli podejrzanego młodego chłopaka, który zaczął uciekać. Gdy go zatrzymano usiłował wyrzucić skradziony portfel. Po przeszukaniu okazało się, że ma on także telefon komórkowy, który został skradziony we wcześniejszym napadzie. Po przesłuchaniu młodzieńca policjanci dotarli do pozostałych czterech  członków gangu. Dziś łomżyński sąd zatrzymał całą piątkę na trzy miesiące w areszcie tymczasowym.
Jak podkreśla  Leończak zarzucane im czyny, w kodeksie karnym kwalifikowane są jako zbrodnia, a za ich popełnienia przewidywana jest kara od 2 lat do 12 lat więzienia. Policjanci podkreślają, że młodzi ludzie bardzo często nie zdają sobie sprawy, że „zabawa w napady” może skończyć się dla nich aż tak bardzo źle.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę