Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Marszałek Piontkowski odwołany

Główne zdjęcie
Dariusz Piontkowski (na zdjęciu po lewej) odwołany marszałek województwa podlaskiego i wicemarszałek Marek Olbryś (fot. wrotapodlasia.pl)

Sejmik Województwa Podlaskiego odwołał marszałka województwa Dariusza Piontkowskiego (PiS). Za głosowało 19 radnych sejmiku z 29 obecnych na sali. Przeciw zagłosowało tylko 9 radnych, przy czym klub radnych PiS formalnie liczy 12 członków. Odwołany marszałek życzył nowemu zarządowi powodzenia, a "zdrajcom" z PiS by "powinęła im się noga". Odwołanie marszałka jest równoznaczne z odwołaniem całego zarządu województwa w tym także pochodzącego z Łomży wicemarszałka Marka Olbrysia (PiS).


Dariusz Piontkowski z Prawa i Sprawiedliwości został wybrany marszałkiem województwa 29 maja 2007 roku.  Wówczas popierała go większościowa koalicja radnych z klubów PiS i PSL. Po wygranych przez PO wyborach parlamentarnych na szczeblu krajowym została zawiązana koalicja rządząca PO – PSL, a dzisiejsze głosowanie w sejmiku było konsekwencją zawiązania takiej koalicji także na szczeblu województwa podlaskiego. Radnych z PO i PSL poparli także radni z klubu Lewica i Demokraci i jak się okazuje także kilku z  klubu radnych PiS.   


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę