Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

A jednak zakaźniak do likwidacji!

Główne zdjęcie
budynek oddziału zakaźnego

Likwidację oddziału zakaźnego i sprzedaż budynku przy ul Marii Curie Skłodowskiej, w którym dziś oddział się znajduje – m.in. takie działania jeszcze w tym roku przewiduje plan restrukturyzacji Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Dziś plan ten został przedstawionym radnym województwa.

Jerzy Kamiński dyrektor departamentu zdrowia Urzędu Marszałkowskiego tłumaczył radnym, że podstawowa przyczyną likwidacji oddziału zakaźnego łomżyńskiego szpitala nie jest wynik finansowy, lecz problem kadrowy.
- Jeden lekarz z drugim stopniem specjalizacji nie jest w stanie zapewnić właściwej opieki medyczne pacjentom – mówił Kamiński. - To nie jest działanie stricte ekonomiczne, ale również działanie na korzyść mieszkańców Łomży – podkreślał.
Radny Jacek Piorunek dopytywał co z obietnicą wicemarszałka Marka Olbrysia, że likwidacji oddziału nie będzie, i co z pieniędzmi, które w ostatnich latach włożono w modernizację tego budynku.  Odpowiadając na to drugie pytanie z-ca dyrektora szpitala Jan Bajno podkreślał, że w budynek ten zainwestowano około 3,3 mln zł, dzięki czemu jego wartość wzrosła i jak podkreślał „jeżeli Państwo zdecydujecie o sprzedaży to te pieniądze odzyskamy”.   
Z przedstawionego radnym województwa planu restrukturyzacji szpitala wynika, że ze sprzedaży „zbędnego” majątku szpital mógłby pozyskać około 6,5 mln zł. Poza budynkiem zakźniaka pod młotek miałoby pójść także znajdujące się przy Al. Piłsudskiego lądowisko helikopterów.
Plan restrukturyzacja zakłada także m.in.  oddanie podmiotom zewnętrznym szpitalnej pralni, stacji dializ i laboratorium, a co się z tym wiąże zmniejszenie szpitalnych etatów o około 60 i oszczędności łącznie sięgające ponad pół mln zł rocznie. Planowane jest także sukcesywne ograniczenia etatów w administracji i obsłudze technicznej.

zobacz: Likwidacji zakaźniaka nie będzie!(?)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę