Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Lekarze z łomżyńskiego szpitala zapowiadają głodówkę

Jutro nie rozpocznie się strajk lekarzy z łomżyńskiego szpitala. Lekarze zrzeszeni w miejscowym oddziale Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zdecydowali że ich strajk rozpocznie się ale dopiero w poniedziałek 21 stycznia. Zdecydowali także, że będzie miał on formę głodówki. Póki co nie wiadomo jeszcze ilu lekarzy będzie głodowało.

O formie strajku powiadomił dr Wiesław Markowski podczas porannej rozmowy na Antenie radia Nadzieja. Lekarze ze szpitala wracają do strajku, bo w ich przekonaniu dyrekcja nie realizuje punktów dotyczących wzrostu płac z podpisanego 30 września ubiegłego roku porozumienia.
Związkowcy chcą także zmusić dyrekcję szpitala do podjęcia z nimi rozmów o ich pracy w szpitalu w systemie „opt-out” - czyli na umowę o pracę z płatnymi godzinami nadliczbowymi. Zdaniem związkowców system ten zapewniłby także stabilność funkcjonowania szpitala, bo dziś – jak twierdzą lekarze – na dziewięciu szpitalnych oddziałach  pracują w warunkach zagrażających zdrowiu i życiu pacjentów.
Jak podkreśla dr Markowski dyrekcja łomżyńskiego szpitala dąży natomiast do tego aby w szpitalu nie pracował żaden z lekarzy, bo wszyscy mieliby przejść na kontrakty. Dotychczas z około 160 lekarzy łomżyńskiego szpitala na kontrakty całościowe przeszło tylko 59. lekarzy.  Reszta jak zapewniają związkowcy chce pracować na zasadzie umów o prace z uwzględnieniem systemu „opt-out”. 
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę