Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Zmiany w KRUS są niezbędne

Premier Donald Tusk powiedział, że partie koalicyjne - PO i PSL - są przekonane, iż zmiany w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego są niezbędne. Jak dodał, jeszcze w tym roku zostaną zaproponowane zmiany w KRUS.

PAP/bb 15-01-2008 04:06

"Dziennik" w poniedziałek napisał, że w resorcie rolnictwa trwają prace nad reformą systemu ubezpieczeń rolników. Celem reformy ma być skończenie z zasadą, że rolnik, niezależnie od wielkości majątku, liczby posiadanych hektarów i dochodu, płaci do KRUS taką samą składkę na ubezpieczenie emerytalno-rentowe oraz wypadkowe i chorobowe.

"PO i PSL są przekonane że zmiany w KRUS są niezbędne. Głównie dlatego, że z KRUS korzystają w sposób nierównoprawny bardzo różne grupy - jeśli chodzi o ich rzeczywisty stan dochodów" - powiedział Tusk w poniedziałek na konferencji prasowej.

Jak dodał, chce uspokoić zarówno tych, którzy uważają, że reforma KRUS jest niezbędna, jak i tych, którzy "korzystają z dobrodziejstw KRUS".

"Chciałbym obie strony uspokoić, że przystąpimy do poważnej debaty na temat KRUS z uwzględnieniem interesów także środowiska rolników, szczególnie tych mniej zamożnych. Nie będzie tutaj mowy o żadnym gwałcie" - zapewnił Tusk. Przyznał jednocześnie, że jest to sprawa "bardzo delikatna społecznie".

"Jesteśmy zdecydowani na zmiany. (...) będziemy w ciągłym dialogu z PSL i na pewno w tym roku zaproponujemy zmiany. One nie będą jeszcze w tym roku skutkowały, ale na pewno w tym roku je zaproponujemy" - zapewnił premier.

Pytany o różnice zdań między nim a prezesem PSL Waldemarem Pawlakiem w sprawie KRUS, Tusk powiedział: "Jest inny typ wrażliwości między mną, a Waldemarem Pawlakiem, jeśli chodzi o KRUS. To zrozumiałe. Wiedzieliśmy od samego początku, że tutaj wymagana będzie uczciwa, rzetelna, czasami twarda rozmowa".

Jak dodał, umówił się z Pawlakiem, że nie będą wobec siebie stosować nacisku. "Na pewno dojdziemy, do ładu, do porozumienia w tej sprawie" - zadeklarował szef rządu.

Źródło: PAP
Wojciech Dzierzgowski
wt, 15 stycznia 2008 09:22
Data ostatniej edycji: wt, 15 stycznia 2008 09:28:08

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę