Koniec sprawy tzw. PEPEES-u przed łomżyńskim sądem
Uniewinnieniem od stawianych im zarzutów siedmiorga z dziewięciorga oskarżonych zakończyła się dziś przed łomżyńskim sądem tzw. sprawa PEPEES-u. Prokuratura ponad 2 lata temu postawiła menedżerom zarządzającym tą największą w Łomży firmą produkcyjną i jej spółkami - córkami działanie na szkodę kierowanych przez nich firm. Działania kolejnych członków Zarządów doprowadziły do upadku kilku wydzielonych spółek, zaś sam PEPEES naraziły na wielomilionowe szkody - stwierdził prokurator. Ostatecznie po dwuletniej rozprawie, przerwanej oczekiwaniem na ekspertyzę ekonomiczną, prokuratura w Olsztynie, która w tym czasie przejęła nadzór nad postępowaniem, sama wystąpiła o uniewinnienie stwierdzając, że brak jest przesłanek do postawienia takich zarzutów.
