Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

XVI Finał WOŚP w Łomżyńskiem

Niedziela 13 stycznia br. zapewne zapisze się jako największe wydarzenie charytatywne i medialne zimy w Polsce, a być może i w Europie. Jednak akcja Jurka Owsiaka budzi od kilku lat coraz mniej zapału do organizacji i wzięcia udziału w Łomżyńskiem. Mniej imprez, mniej wolontariuszy i mniejsze wyniki zbiórki na chore dzieci – w tym roku laryngologiczne. Ale jednak „Oj, będzie sie działo!”

Jako pierwszy wystartował sztab w Zambrowie, organizując wczoraj w Miejskim Gimnazjum nr 1 aukcję prac uczniów specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego w Długoborzu i zambrowskich plastyków. Noworoczny koncert dała Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Oczywiście, w regionie najgorętsza podczas akcji będzie niedziela. Wszystkie sztaby startują z kwestą o godz. 8 i będą ją prowadzić na świeżym powietrzu do zmroku ok. godz. 15 – 16, po czym tylko pod dachem placówek, gdzie odbywać się będą koncerty.

W ŁOMŻY centrum Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stanie się „Ekonomik” przy ul. Kopernika, gdzie kolejno pojawią się: zespół Magic (godz. 14), Magda Band (15), pokazy ratownictwa medycznego (17), formacja hip-hop Awangarda Słów Wyzwolonych, zespół Kartel (18.30) i mistrzowie świata breakdance Crazy Twisting Group (19.30). O godz. 20 – Światełko do Nieba, po czym dyskoteka z didżejami: Marco Santozo, Rod Peterssen i Puffy. Finał zakończy się o godz. 22.

W KOLNIE od godz. 17 w domu kultury wystąpią zespoły: The Repres i Aroma Therapy oraz kapela ludowa Okaryna. W trakcie koncertu będą odbywały się licytacje i konkursy.

W GRAJEWIE o godz. 11 w hali MOSiR rozpocznie się turniej halowej piłki nożnej (wejście za datek na WOŚP). Od godz. 16 do 20 koncerty w domu kultury. Wystąpią zespoły wokalne FART i MIX, solistka Joanna Grądzka, rockowy Sacrifice i wystrzałowy Cover Band.

W malutkiej ZBÓJNEJ koncerty w Gminnym Ośrodku Kultury od godz. 16. Usłyszymy, m.in., dziecięcy i młodzieżowy zespół folklorystyczny i wokalny, kolędników „Z gwiazdą” i „Herody” oraz grupę ITEX. Zabawa potrwa po Światełku do Nieba do godz. 22.

W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM nikt nie wybierze się na koncert, bo od trzech lat nie powstał tam żaden sztab WOŚP. Mieszkańcy nie zobaczą wolontariuszy z serduszkami i puszkami, więc nie będą musieli po mszy św. wykonać gestu dobrej woli. Natomiast spokojnie – jak miliony rodaków na całym świecie – będą  napawać się wielkością narodu wpatrzeni w ekran telewizyjny. Siema!

Mirosław R. Derewońko 

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę